نمایش پیغام
نیاز به همکاری : جهت کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید
360 رنگ
گالری عکس نسن
نیاز به همکاری
محرم 98
نظرسنجی بسیج
اخبار روستاي نسن

روستاي نسن نور

اخبار روستاي نسن

اخبار روستاي نسن

اخبار روستاي نسن

اخبار روستاي نسن

اخبار روستاي نسن

اخبار روستاي نسن

خرید سردخانه

در سال های گذشته با فوت هریک از عزیزان و انتقال به نسن تا زمان تشییع یک وقفه زمانی وجود داشت که در این مدت پیکر می بایست تا زمان خاکسپاری و تشییع در محل سردی نگهداری می شد. که متاسفانه بهشت بقیع نسن فاقد سردخانه مناسب بود و همشهریان می بایست از سردخانه روستای دونا استفاده می کردند که این کار خود مشکلاتی را نیز داشت که اکنون با همت مردم عزیز روستا تامین بودجه، ساخت  و انتقال و پیاده سازی آن انجام گرفت. این امر نشان دهنده همت و بزرگواری این اهالی و خیر های محترمی که در تهیه این سرخانه زحمت کشیدند را است.

ای کاش مسئولین ما به جای جلسات بی فایده و گرفتن عکس های یادگاری و انتشار آن برای مردم که هیچ فایده ای برای آبادانی و رفاه حال مردم ندارد کمی هم به فکر آبادی روستا بودند. 

  • جمعه 19 آبان 1402
ادامه مطلب
سفر استاندار مازندران به بخش بلده

در سفر آقای سید محمود حسینی پور استاندار مازندران به مناسبت یادواره ۳۳ شهید بزرگوار شهر بلده ضمن سخنرانی در این یادواره از چند بخش بازدید و دیدارهایی با مسئولین بخش بلده داشته است که به شرح ذیل می باشد:

۱-نصب گیرنده تلویزیون دیجیتال در روستای دویلات

۲- اجرای طرح تبدیل سیم شبکه فشار ضعیف هوایی به کابل خودنگهدار در روستای خجیرکلا به طول ۱۸۸۰ متر با اعتبار ۶۰۰ میلیون تومان توسط شرکت توزیع برق غرب مازندران

۳- دیدار استاندار مازندران با اهیاران و روسای شوراهای اسلامی روستاها

۴ – اختصاص ۶۰ میلیار تومان در خصوص توسعه ارتباطات بخش بلده

۵- بازدید از گلخانه روستای نج

۶-احیای شهرکهای صنعتی کشاورزی، ایجاد دامداری ۱۰۰ راسی سنگین صنعتی و مقصد گردشگری شدن را سه برنامه هدفگذاری برای بخش بلده برشمرد که با تحقق این راهبرد اقتصاد روستاهای این منطقه متحول خواهد شد.

۷- آغاز گازرسانی به روستاهای بخش بلده که سهم روستای ما به همت دهیار و شورای خوبمون؟! فقط همین بند می باشد.

  • سه شنبه 04 مهر 1402
ادامه مطلب
اوضاع نابسامان آب لوله کشی

متاسفانه از اوایل اسفندماه سال قبل به علت قطع شدن آب خروجی مخزن و وجود سرمای شدید باعث گردید تا آب لوله ها دچار یخ زدگی شده و همه انشعابات قطع گردد و اهالی روستا از آب لوله کشی محروم شوند. که این امر باعث ترکیدگی لوله های در بسیاری از نقاط روستا شده است.
  آنچه عجیب است اینکه ظاهرا در طول این مدت هیچ یک از مسولین از وضعیت روستا بازدید نداشته و دهیار مشغول انجام شغل اصلی خود در جای دیگر و همچنین بازدید و تفریحات نوروزی است، به شورا به خصوص ریس آن هم که نباید بالاتر از گل گفت.
به نظر در طول پنجاه سال اخیر سابقه نداشته در چنین وضعیت سختی که برای اهالی پیش آمده و هر روز یک جای روستا ترکیدگی لوله پیش می آید و اهالی با دبه آب مصرفی را تامین می کنند. مسولین اصلا نزدیک روستا هم نشوند و از ده ها کیلومتر آن طرف تر تلفن درمانی نمایند. 
البته مستحضر باشید به زودی منتظر حضور گرم دهیار و ریس شورا در اجاره دادن کوه، پخش آرد و امثال آن در روستا به شکلی فعال هستیم. 
 چه اشاره نادرستی! انتظار لازم نیست چون حضرات قبل از موعد در محل حاضر و صورتجلسات مخفی لازم را هم از قبل آماده و به امضا می رسانند.
حالا بیا و ببین اگر یک فرغون آسفالت قرار بود در یک چاله ای بریزند همه حاضر می شدند و عکاسان و خبرنگاران از حضور همین مسولین پر کار و عالی مقام چه خبرها مخابره کرده و چه عکسها از زوایای مختلف می گرفتند و رسیدن این اخبار را به دست همه اهالی و شاید مسولین بخش، شهرستان، استان و یا حتی کشور دنبال می کردند. 
شاید سلفی گرفته شده از حضور ریس شورا و بقیه به دست آقای بذرپاش وزیر راه هم می رسید.
خدایا! به داد اهالی روستا برس

همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید خود اهالی دست بکار شده و برای آبادی و رفع خرابی لوله ها دست بکار شدند. چون می دانند از دهیار دست به جیب کاری در جهت آبادانی نسن برنمی آید.

  • جمعه 11 فروردین 1402
ادامه مطلب
بازدید فرماندار نور از پروژه گازرسانی بخش بلده

فرماندار نور بهمراه معاون عمرانی فرمانداری از پروژه خط لوله انتقال گاز بلده و روستاهای میانبند بازدید بعمل آوردند

🔰به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان نور،در این بازدید مهندس احمد توکلی بر لزوم شتاب بخشی در اجرای پروژه‌ تاکید کرد.

  • شنبه 15 بهمن 1401
ادامه مطلب
اطلاعیه یادواره شهدای نسن 1401

اطلاعیه ستاد یاواره شهدای نسن:

بسمه تعالی

شهدا را به یاد بسپاریم نه خاک

بدینوسیله به اطلاع مردم شریف و فهیم و شهید پرور نسن نور می رساند باتوجه به تاخیر دوساله در برگزاری یادواره شهدای نسن به جهت بیماری منحوس کرونا، در سال جاری در جلسه یادواره شهدا عزیزان عنوان نمودند بر برگزاری یادواره شهدا به صورت مردمی بوده و عزیزان برابر وسع و توان خود در این مراسم شریک باشند. ضمن احترام  به این پیشنهاد مردمی به منظور هرچه باشکوه تر برگزار شدن چهلمین یادواره شهدا و بهره مندی از تمام ظرفیت های موجود اعم از خانواده معزز شهدا، ایثارگران، پیشکسوتان و همه اهالی بزرگوار ضمن فعال سازی مجدد ستاد یادواره شهدا به منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدا و همه درگذشتگان سرزمین آبا و اجدادی به عنوان یک امر مقدس و وحدت آفرین در این مراسم شرکت پرشور داشته باشند. در همین راستا مقرر شد دامداران گرامی گوشت مورد نیاز یادواره شهدا را تامین نمایند و هزینه مابقی ملزومات غذایی توسط اهالی گرامی با واریز به حساب صندوق نورالهدی تامین گردد. شایان ذکر است فیش واریزی به آقایان منوچهر رحمانی و جواد اسفندیاری تحویل گردد. حداکثر زمان واریزی 1401/04/20 می باشد.

شماره کارت صندوق قرض الحسنه نورالهدی: 6221061230116883

  • چهارشنبه 15 تیر 1401
ادامه مطلب
نشست هم اندیشی

نشست هم اندیشی پیرامون یادواره شهدای روستای نسن نور

با حضور خانواده های معزز شهدا، شورای اسلامی، دهیاری و عموم علاقه مندان روستای نسن نور

زمان : شنبه 1401/03/14 ساعت 17

مکان : مسجد امام حسن عسکری علیه السلام روستای نسن

  • چهارشنبه 11 خرداد 1401
ادامه مطلب
لایروبی منبع آب شرب

بعد از انتشار تصویری از کثیفی و نظافت بسیار بد منبع آب شرب نسن توسط احدی از اهالی و اعتراض مردم نسبت به این وضع، شورا و دهیار نسن در هفته گذشته منبع آب شرب روستا را لایروبی و تمیز کرده اند .

ای کاش این نظافت در طی طول سال در چندین مرتبه انجام شود تا آب شرب مردم که از اساسی ترین نیازهای مردم است آلوده نشود و خدای نکرده باعث ایجاد بیماری برای اهالی نگردد. که متاسفانه به این اصل مهم بی اهمیت بوده اند.

  • شنبه 31 اردیبهشت 1401
ادامه مطلب
نصب تابلو کنار جاده

در هفته ای که گذشت با همت شورای اسلامی روستای نسن در پیچ کاکرون که پیچی بسیار تند و خطرناک است و تاکنون چندین مورد حادثه در این پیچ شاهد بودیم تابلوهای دید در شب نصب شده است.

ولی ای کاش در سراسر مسیر گردنه لاوش در قسمت های دره که دارای پرتگاه های بسیاری است گاردریلی نیز نصب می شد تا شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

  • شنبه 31 اردیبهشت 1401
ادامه مطلب
گزارش فعالیت زمستانه ۱۴۰۰

۱_پیش بینی بودجه ۱۴۰۱

۲_تقاضا در خصوص تبدیل سیم به کابل البته هنوز اهالی اعلام موافقت ننمودند

۳_ صدور چندین گواهی مبنی برای درخواست وام و وراث به ادله های مختلف

۴_پیگیری در خصوص تقاضای ترانس برق جهت تقویت افت ولتاژ

  • دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
ادامه مطلب
یادواره گرامیداشت شهدای کارگر مازندران

همزمان با طرح محرومیت زدایی شهید سلیمانی که در آن حمایت معنوی، پشتیبانی اعتباری، پوشش بیمه ای و آموزش تخصصی را با خود به همراه داشت در تکیه سیدالشهدا شهر بلده شهرستان نور برگزار شد. 

  • دوشنبه 19 اردیبهشت 1401
ادامه مطلب

مطالب سایت بر حسب

کاربرات نفتی

سه شنبه 07 آذر 1402

اولین برف پاییزی سال 1402

سه شنبه 07 آذر 1402

همایش نیما یوشیج

جمعه 26 آبان 1402

خرید سردخانه

جمعه 19 آبان 1402

طبیعت نسن

یکشنبه 16 مهر 1402

یادواره شهدای 1402

سه شنبه 14 شهریور 1402

اوضاع نابسامان آب لوله کشی

جمعه 11 فروردین 1402

سال نو مبارک

سه شنبه 01 فروردین 1402

زمستان 1401

جمعه 12 اسفند 1401